Vymrznuté medaile i první body z Olomouce

OLOMOUC. V sobotu 13. dubna se atleti Orla Vyškov zúčastnili závodu v chůzi, který se pořádal ve Smetanových sadech v Olomouci. Bylo aprílového počasí, ještě před několika dny jsme trénovali chůzi v tričkách s krátkými rukávy, tentokrát jsme nevěděli, co všechno na sebe navlíknout, aby nám nebyla zima. Ale to nezabránilo našim 12 chodcům, aby se postavili na start.
Jako první vyrazili na trať 1 km ti nejmladší. Byli „jen“ čtyři. Metoděj Krais a Markétka Kučerová, bok po boku vychodili mezi silnou česko – slovenskou konkurenci (21 závodníků) umístění v první desítce. Statečně se držela i Veronika Trnavská a nejmladší naše chodkyně Anežka Halasová těsně za ní.

Pak následovali 3 kilometry pro zkušenější a starší chodce. Na startu zde stálo 27 závodníků. Taky tady jsme měli 4 zástupce. Terka Račanská a Míša Škařoupková mají teď tréninkové manko z důvodu školních povinností, přesto vybojovaly pěkné umístění. Velkou radost mi udělal mladší žák Kryštof Pevný a Anička Halasová, kteří si na této trati udělali osobáky. Všichni jsou důkazem toho, že mají techniku chůze dobrou, jen třeba pilovat odrazy v rychlých krátkých úsecích, pak to bude paráda.

Téměř v pravé poledne se sedmdesátšest chodců vydalo na trať dlouhou 10 km. I zde jsme měli čtyři chodkyně. Čekalo na ně 8 okruhů, zima, déšť, vločky sněhu a hlavně boj o body do všech ligových soutěží družstev. Start!

Iva Škařoupková se rozhodla honit čas a oddělila se od nás hned po startu. Čas sice pod hodinu nestáhla, ale Ivana má dobrou formu, tak to tento rok určitě dá. A taky nejlepší umístění s našich chodkyň a 11 bodů pro družstvo. Šárka, která měla největší obavy ze zimy a taky z 10 km se poprala skvěle, proto měla největší radost, že to poprvé dala. Naše nejmladší dorostenka – žena Lea, přišla na start v dobré náladě, povzbuzovala Šárku a má na kontě další body pro družstvo.

Všechny chodce/kyně musím moc pochválit za bojovnost v krutých podmínkách, mládež si odvezla z Olomouce medaile a my – ženy – 35 bodů.

Výsledky:

Chůze na 1 km
4. Metoděj Krais, 06:23
9. Markétka Kučerová, 06:27, OR
15. Veronika Trnavská, 07:14, OR
16. Anežka Halasová, 07:54
Chůze na 3 km
5. Kryštof Pevný, 20:22, OR
11. Tereza Račanská, 18:44
13.  Michaela Škařoupková, 18:50
17. Anna Halasová, 20:48, OR
Chůze na 10 km
14. Ivana Škařoupková, 1:00:48
17. Anna Málková, 1:04:24
18. Šárka Kraisová, 1:05: 08, OR
23. Lea Hanulíková, 1: 09:10, OR

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s