PODĚBRADY PO TŘETÍ

PODĚBRADY. V sobotu 6. dubna 2019 jsme se vydali do krásného lázeňského města Poděbrady na 87. ročník tradičního chodeckého závodu Poděbrady Walking, který je zároveň mítinkem EA, mezistátním utkáním a domácím republikovým šampionátem v chůzi na 20 kilometrů. Lea a já jsme startovaly už potřetí, pro Míšu byl start na poděbradské lázeňské kolonádě prvním. Když jsme vyjely brzo ráno z Vyškova, pršelo. A když jsme přijely do Poděbrad, vítalo nás sluníčko.

Při vstupu na kolonádu jsme se pozdravily s organizátorkou Atletiky pro děti Ivetou Rudovou a Ditou Frankovou, které připravovaly doprovodný program za dohledu maskota Atíka.

Samotný závodní program 87. ročníku mítinku Poděbrady Walking odstartoval v 9:30 hod. závodem mládeže a veteránů na 5 km, to znamená, že všechny tři jsme vystartovaly spolu. První kilometr jsme se držely pohromadě i s několika dalšími chodci. Rozchodily jsme to tak, abychom měly dost sil na další čtyři. Já tomu věřila, jako vždy se mi šlo dobře. No roky přibývají a já se musím smířit s tím, že osobní rekordy už dávat nebudu. Ale radost, že jsem to zvládla, jsem měla velkou. V cíli jsem počkala na Leu a Míšu, které došly brzo po mně. Navíc Lea s kamínkem v botě. Kamínek, který nadělal tolik škody: znemožnil jí poslední kilometr bojovat s rychlostí i stylem a udělal bolavý puchýř. No i takové věci se stávají. Lea dnes na vylepšení osobáku určitě měla. Míša v cíli vypadala, jakoby plnila bobříka mlčení, nemluvila, ale její výkon podruhé na startu 5 km hodnotím jako skvělý.

Výsledky:
Veteráni – 5. Anička Málková, 30:25
Dorostenky – 36. Lea Hanulíková, 31:55,
                         38. Míša Škařoupková, 32:37 

Řekly jsme si pocity, protáhly unavené nohy a vyrazily směr domů. Nezapomněla jsem načerpat do zásob PT láhví „vajcovku“ – minerální vodu, která mi moc chutná. Náš řidič a fotograf – Alča Hanulíková nás bezpečně dovezla zpět do Vyškova. Doma jsem se dodívala na starty elitní skupiny. Mítink EA vyhrála Eleanora Giorgiová z Itálie a  ruský nezávislý závodník Vasilij Mizinovov. Mistři ČR na 20 km se stala Anežka Drahotová a Lukáš Gdula. Náš kamarád Tomáš Hlavenka z Moravské Slávie Brno byl bronzový.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s