MMaS – gigant a dospělí

Po pátečním MMaS žactva, v sobotu 2.2,2019 pokračovali boje o moravskoslezské mistrovské tituly i v kategoriích dorosteneckých, juniorských a dospělých. Pomineme-li naše chodkyně, je to poprvé, co se nám sem naši závodníci probojovali, dokonce v plném počtu těch, kteří momentálně trénují a v halové sezóně závodí. Což už se dá samo o sobě, považovat za slušný výkon. A kromě Davida měli všichni možnost i přijet.

Podívejte se na naše zúčastněné orlíky, nejsou to náhodou andílci?  Vždyť tu jejich svatozář nejde tak úplně přehlédnou, že? 😉

img_7023.jpg

Koho tu tedy máme? Shora: Aneta Masaříková, Anna Halasová, Petr Halas, Iveta Trojancová, Kristýna Štofková, Alexandr Čača. Dole pak trenérka Anna Málková a Roman Weiter.

Snad se všichni těšili, v přípravě se pilně snažili a doufali v osobní rekordy. Bohužel každý den není posvícení. Tentokrát asi zrovna úplně nebylo. Přesto slova šéf-trenérky „dnes to byly dost slabé výkony“, posuďte sami.

O nejlepší umístění se postarala rodina Halasova, když v bězích Anička na 3000m za 13:40,45min. i Peťa na 800m za 2:22,76min. obsadili shodně 8. místa + orelské rekordy. Anička další přidala pro kategorii dorostenek v dálce 435cm. I ve výšce to nebylo špatné, když si uvědomíme, že přebíhala ze sektoru dálky, do sektoru výšky a zpět.

9. místo pak vybojovala Kika ve vrhu koulí. Kdo ví, jak by dopadla, kdyby ji před zahájením soutěže totálně nerozhodili rozhodčí, když degradovali tuto disciplínu tím, že do finále pustí jen 4 závodnice.  Přesto za svým osobákem moc nezaostala. I Anetka se pokusila o maximum a její druhý nejdelší pokus v kariéře, se též nedá považovat za špatný výkon, ba naopak.

Klukům se dnes v kouli opravdu moc nedařilo, když jejich nejdelší pokusy padly bohužel v rozhazování. Přesto Saša vybojoval krásné 11. místo. A Roman stále udržel vrhy za devíti metrovou hranicí, což dlouhé roky nedokázal…

A nakonec Ivetka, ta měla největší konkurenci, co se počtů závodnic v disciplíně týče i výkonnosti. Ovšem zazávodila na úrovni svých osobáků a hned 3 orelské v kategorii dorostenek utvořila. Na 60m 8.87s, a to při její špatné startovní reakci, mohlo být ještě mnohem lepší. Na 800m 2:41,56min.  a na 200m 30,06s už s mnohem lepší startovní reakcí, což je super.

I když se dnes vrhačům zrovna moc nedařilo, čekali i doufali v lepší výkony, určitě se projevilo i to, že nejlepší výkony podávají vždy v 5 a 6 sérii, které si dnes nevybojovali. Přesto celkové vystoupení našich závodníků, se mi až tak zlé, rozhodně nezdá… 😉

Děkujeme a držíme palce do dalšího snažení.

Roman Weiter

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s