Páteční hala v Olomouci

V Pátek 25.1.2019 si v Olomouci mohlo starší žactvo ještě zajistit účast na MMaS. Z orlíků se o to jelo pokusit 5 závodníků, 4 dívky Silvie Hanulíková, Tereza Havlíčková, Anežka Kraisová, Nikola Náplavová a jeden hoch Jan Donneberger.

Do první disciplíny – dálky, měl nastoupit Honza. Těžko říci, proč se tak nestalo. Při rozcvičování si stěžoval na velmi bolestivá záda, přitom za půl hodiny, nastoupil na výšku, kde se opět předvedl jako velký talent. Solidně atakoval výšky na hranici osobáku. Nakonec výkonem 155cm vybojoval skvělé 4. místo.

Výšku si zde vyzkoušela i Nikola, která se vůbec nezalekla vysokého základu rovnajícího se jejímu osobáku, který si vylepšila u následující výšky na 125cm, gratulace. Potom si další utvořila na 60m – 9.85s. Na dálce se jí bohužel třemi přešlapy, nepodařilo mít jediný platný pokus, takže přišla i troška zklamání.

Anežka začala své snažení na překážkách. Bohužel na druhé překážce jí vůbec nevyšel krok, téměř úplně zastavila. Ovšem zbytek trati přeběhla opravdu pěkně, což jí vyneslo osobní rekord 12,24s. Nebyla to u ní dnes radost poslední, když si v dálce utvořila další, rovné 4m. Na šedesátce už to tak slavné nebylo, ale radost jí to rozhodně nezkazilo.

Terka ukázala, že od ní můžeme očekávat skvělé výkony. Po dlouhé nemoci opět chytá formu, po přestupu z AHA Vyškov, si dnes stanovila orelské rekordy na 60m 9.20s  a v dálce 405cm s asi 30 centimetrovým nedošlapem.  Po vyladění techniky, se jistě máme na co těšit.

Silva se poprvé pustila do souboje s 3kg koulí. Moc si dnes spolu holky nesedly, technika se příliš nevedla, k její velké smůle, jí nejlépe vyšla v rozhazování, přesto vržený osobák 7,79m není vůbec špatný a 10. místo také ne.

Všichni dali do dnešních výkonů určitě maximum. Ve většině případů padly osobáky, to je super. Ale bohužel netušíme, jestli to na nominaci bude stačit. Honza a Silva mají pravděpodobně účast jistou, ostatní musí doufat, že budou vybráni. Takže držíme palce.

Závěrem si nemohu odpustit poznámku, s kterou si musíme nějak poradit.

V řadách orlíků se nachází několik opravdu hodně talentovaných dětí, bohužel jsou to často neřízené střely, které jsme stále nezkrotili a nenasměrovali do pravého atletického ducha. Takže bez píle, řádu, zodpovědnosti, s osobitým přístupem k tréninkům i závodům, nás sice šokují svými skvělými výkony, ale i nepatřičnými způsoby a výstřelky. Hold výjimeční, draví, jsou i výstřední, ale bez řádu a pravidel tyto hvězdy často brzy zhasnou. Snad se nám s jejich pomocí, podaří všechny tyto nedostatky vyladit, abychom na ně mohli být dlouho hrdí.

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s