Olomouc dnes přinesla spoustu radosti

dsc_0162

OLOMOUC. V sobotu 26. ledna jsme odjížděli brzo ráno na kontrolní závody do hanácké metropole – Olomouce. Tyto kontrolní závody začínaly chůzí a tak první se na start postavili dva naši orlíci: Čeněk Topor a Metoděj Krais společně s holkami: Markétou Kučerovou, Veronikou Trnavskou, Kristýnou Dorazilovou a Anežkou Halasovou, které doplnily dvě slovenské soupeřky. Slovenské holky vyrazily vpřed, ale naše mladé chodecké naděje jen pár metrů za nimi. Ještě na ně bohužel neměly, ale při poctivém trénování se výkony všech zlepšují a všichni co dnes nastoupili na 1000m si udělali osobní rekord a také získali body do 3. ročníku MSCHP. Navíc styl Markétky a Veroniky, ale i Čeňka je přirozený a je radost se na ně dívat.

1000m chůze:

Hoší: 1. Čeněk Topor, 6:28.18, 2. Metoděj Krais, 6:40.21

Dívky: 3. Markéta Kučerová, 6:35.21, 4.Veronika Trnavská, 7:07.00,

  1. Kristýna Dorazilová, 7:11.33, 6. Anežka Halasová, 7:16.00

Po nich nastoupili chodci na 3000 m. Zde nás reprezentovaly: žákyně: Terezka Račanská s Míšou Škařoupkovou, dorostenka Anička Halasová a 4 ženy: Ivana Škařoupková, Šárka Kraisová, Anna Málková a Daniela Pevná, která podpořila syna Kryštofa. Toho musím zvlášť pochválit za jeho statečnost, kterou projevil, když poprvé nastoupil na 3000m a dal to!

V samotném závodě jsem byla překvapená i odvahou žákyň Terky s Míšou, které se pustily hned za svojí trenérkou Ivanou, a držely se jí zuby – nehty. Naše Ivana je teď v dobré formě, a tak potvrdila svým výkonem, že jí Mistryně Moravy sluší a došla do cíle na 3. místě. Hned za ní došla Terka s novým a krásným osobním rekordem (konečně prolomila hranici 18 minut – Terko skvělé!!! Michalka ještě na mamku nemá, ale za rok…? A pak, že to nejde!!!

Škoda, že nenastoupila na start Lea Hanulíková, mohli jsme tam mít dorostenky dvě. Anička Halasová se tentokrát popasovala s 3000 m chůze lépe, než před týdnem v Ostravě. Tato hala jí svědčí, protože se přiblížila ke svému osobáčku a nezklamala. My zbylé trenérky jsme se potýkaly s hendikepem: bolavá záda, kolena, atd…, ale statečně jsme došly a dokázaly si, že musíme začít pořádně trénovat, protože 1. kolo II. ligy družstev žen se blíží a čeká nás 10 km.

3000m chůze:

Muži: 4. Kryštof Pevný, 21:21.92

Ženy: 3. Ivana Škařoupková, 17:29.71, 4. Tereza Račanská, 17:54.60, 5. Michaela Škařoupková, 18:22.25, 6. Šárka Kraisová, 18:48.46, 7. Anna Málková, 18:56.04,

  1. Anna Halasová, 20:48.55, 9. Daniela Pevná, 21:23.46

Co dodat? Když chceme ve škole uspět, musíme: učit se, učit se, učit se. Když chceme uspět ve sportu, musíme: trénovat, trénovat, trénovat!!!

dsc_0370

Po úžasném chodeckém představení našich Orlíků se i vrhači, nenechali zahanbit.

V kruhu dnes začínali spojené, mužské složky v pořadí: muži – Roman Weiter, dorostenci – David CelýAlexandr Čača a junioři bez naší účasti.  Roman se postupně zahříval, zlepšoval, nakonec výkonem 9,41m potvrdil, že to minulý týden nebyla jen náhoda. Ale na jeho svěřence, to tentokrát ani náhodou nestačilo.

Ti se nádherně přetahovali o rekord oddílu. Již v druhém pokusu Saša překonal o centimetr hranici 10m a jeho radost se nedala přehlédnout. Popichoval Davida, který mu ve čtvrté sérii doslova vyrazil dech, když si dal osobák 10,08m, jenž v tu chvíli byl i rekordem orelským. Bohužel to trvalo opravdu jen chvíli. V téže sérii se totiž Saša vyhecoval, poslal kouli do vzdálenosti 10,31m a rekord si vzal zpět do svého držení. Ovšem to dnes nebylo z jeho strany všechno. V pátém pokusu předvedl ještě lepší provedení a ustanovil nový orelský rekord v kategorii na 10,67m.

V ženských složkách jsme dnes měli pouze jedno zastoupení v kategorii juniorek –Kristýnu Štofkovou. Ta přehodila trenéra hned prvním pokusem v osobním rekordu a dostala tím do vrhání ještě větší chuť. V páté sérii jí to sedlo nejlépe a nový osobák, rekord oddílu v kategorii byl na světě o hodnotě 9,55m.

V dnešní den to bylo velmi povedené vystoupení našich orlíků. Velká gratulace všem k osobním rekordům a díky za skvělou reprezentaci Orla Vyškov.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s