Sada medailí z MMaS

DSC_0732.jpg

OSTRAVA. V neděli 20. ledna 2019 jsme absolvovali první Halové Mistrovství Moravy a Slezska, na které Orel Vyškov vyslal zatím rekordní počet, to je 7 chodkyň.
Už v rozcvičovacím tunelu jsem na své chodkyně, byla moc pyšná. Byl pěkný pohled dívat se na ně, jak se rozcvičovaly. Ani tu trému nedávaly najevo. Šly jako jeden tým – uvolněně s dobrou náladou.

V samotném závodě byly chodkyně rozděleny do dvou skupin. V první závodily žákyně společně se žáky. Tam nás reprezentovaly Tereza Račanská, Michaela Škařoupková, Anežka Kraisová a Anna Halasová. Po výstřelu se daly chodkyně do tempa a na dráze udělaly vláček. Ty, co si víc věřily, šly dopředu. Naše zkušenější chodkyně Terka s Míšou se zařadily směle do popředí, Anička s Anežkou se raději skromně přidaly na konec. 15 kol, které je čekaly, nám divákům přinášely pěkný sportovní zážitek, kde o překvapení není nouze. Nejdřív mě překvapila Míša, která asi po 4 kolech šla před Terku a zařadila se na medailovou pozici, pak mě překvapila Terka, když si to nenechala líbit a vrátila se na své třetí místo. V samotném závěru měla ještě dost sil předejít další chodkyni a cílovou čáru překročila na krásném druhém místě. Paráda. Miška si došla pro neoblíbené 4. místo. Anička, která je vynikající vytrvalkyně má určitý problém s technikou. Zatím to zkouší při trénincích v rovinkách a jde jí to, ale v závodě, kde je spoustu přísných rozhodčích to asi pro ní není lehké.  A když jsme u těch rozhodčích, tak dnes nám poprvé diskvalifikovali Anežku. Dostala dost terčíků za pokrčené koleno a DQ.

Ve druhé etapě nastoupily dorostenky, juniorky a ženy. Zde jsme měli tři chodkyně Leonu Hanulíkovou, Ivanu Škařoupkovou a Šárku Kraisovou. Já jsem ze zdravotních důvodů nenastoupila. Lea s Ivanou se po startu pustily do tempa, které mi vyráželo dech. Myslela jsem, že si chtějí navzájem pomáhat, ale Ivana vědomá si toho, že má teď hodně natrénováno, šla dál a válcovala chodkyně jednu za druhou. V kategorii žen nestačila jen na chodkyni z Hradce Králové, která šla mimo závod a tak se Ivana Škařoupková stala halovou Mistryni Moravy a Slezska v chůzi na 3 km. To Lea toto tempo vydržela asi 8 kol a pak jí došly síly, výrazně zpomalila, což jí stačilo jen na čtvrté místo. Kdyby to tempo vydržela…. A pochvalu si zaslouží Šárka. Nejen za krásnou techniku, ale i za rozvržení tempa. Měla to v hlavě pěkně srovnané, ze začátku se rozcházela, nehnala se dopředu a postupně kolo od kola tempo zrychlovala. Nečekané třetí místo je pro ni i pro mě krásným překvapením a zároveň odměnou za trénování. V rámci MMaS byly i vložené běhy. Tuto možnost využil Petr Halas, který si před MS veteránů v Polsku šel otestovat běh na 1500m. Běžel pěkně a Petr byl s časem velmi spokojen.

Děkuji všem chodkyním za reprezentaci, máte ode mě pochvalu za výkony a medailistkám blahopřeji. Do Vyškova jsme si dovezli kompletní sadu medailí: zlatou, stříbrnou, bronzovou!

Výsledky

Žákyně:
2. Tereza Račanská, 18:46.88
4. Michaela Škařoupková, 19:28.06
Anežka Kraisová, DQ

Dorostenky:
4. Leona Hanulíková, 19:18.72
7. Anna Halasová, 22:13.59

Ženy:
1. Ivana Škařoupková, 17:27.65
3. Šárka Kraisová, 18:49.64

Běh 1500m
Petr Halas, 4:52.25(5. v rozběhu)

DSC_0832.jpg

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s