Úroda z Opavy

Sobota 5.1.2019 nabízela velké možnosti, jak se vyřádit někde na závodech.

Pro ty, co vyráželi na běhy, počasí asi moc netěšilo. Ráno sice krásně bílé, sněhem zaváté, ale pro běžce spíše nebezpečné.

Naopak vrhači, se po téměř měsíčním půstu, mohli opět v bezpečí teplých hal, pustit do měření sil s kulatým náčiním.

Naši orlíci si vybrali tu v Opavě a udělali určitě dobře. Každý si odvezl nějaký osobní rekord a poznal hezkou, moc sympatickou halu.All-focus

Nejprve si to v přímém souboji, při spojení kategorií st. žáků, juniorek a žen, rozdali 4kg koulí Miroslav Dvořáček a Kristýna Štofková. 

Mira, přesto, že se 4 pokusy trápil, tím pátým se našel. Výkonem 10,31m si nejen vyrovnal osobák, udělal halový, ale také v kategorii sebral o 3 cm Sašovi halový rekord oddílu.            Kika si tuto hmotnost dnes vyzkoušela závodně poprvé, což je vždy náročné. Ona se s tím ovšem vypořádala poměrně slušně, 8,56m je nyní nový rekord oddílu.

Po nich byly odstartovány ve stejný čas kategorie dorostenců, juniorů a mužů. Zde zahajoval pokusy Alexandr Čača, pro kterého je 5kg koule jako pro Kiku 4kg novinkou. Přesto, že si ji už loni v Genku vyzkoušel, ve své kategorii ji dnes držel poprvé a dopadlo to na výbornou.  3 pokusy s ní však trošku  marně zápasil. Hned po něm, vždy vrhal David Celý, který si 3. pokusem utvořil osobák 9,44m. V tu chvíli měl velkou radost nejen z osobáku, ale i vylepšeného oddílového rekordu. Dlouho se bohužel neradoval. Saša se 4. pokusem trefil do techniky, vystřelil kouli až na metu 9,93m, čímž Davida o oddílový rekord připravil. Ten se ještě nechtěl vzdát, posledním pokusem se zlepšil na 9,58m, což na Sašu nestačilo, i tak krásný, osobní rekord.

Posledním, kdo zasáhl do bojů, byl Roman Weiter. I on byl spokojený se svým účinkováním, když svým osobákem vyrovnal oddílový rekord Jaromíra Čapka 9,15m a utvořil tak ten halový.

Co říci závěrem? Skvělý závod, 5 osobních i halových rekordů, 4 halové rekordy oddílu, 2 celkové rekordy oddílu v kategoriích a 1 vyrovnaný, to je krasná úroda, kterou si dnes orlíci z Opavy odvezli.

Velká gratulace, jen tak dále.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s