Orlíci závodili v Úpicích a Jedovnicích

IMG_4053

ÚPICE/info Lenka Trojancová. Na předposlední závod OBL se pro cenné body vydalo pár našich orlíků do daleké Úpice, kde se konal 45. ročník běhu Dlouhými záhony. Počasí bylo chladné a konkurence velká, přesto je bylo vidět a dařilo se jim. Všechny kategorie kromě předškolních dětí vedly z části po tartanu a z části kopcovitým terénem.

Jako první závodila naše nejmladší závodnice Johanka Grec. 100 m zvládla sama a odměnou ji bylo krásné 3. místo (třetí Orel a 9 bodů). V kategorii přípravek I. jsme měli na startu Pepíčka Grec. Od začátku se držel v přední pozici a závěrečným finišem si vybojoval pěkné 2. místo (první Orel a 12 bodů).

Dále se na start 400 m postavili Maty Čapek a Rafi Provazník. Maty od začátku bojoval o vítězství, ale díky drobnému uklouznutí skončil druhý (druhý Orel a 10 bodů). Pro Rafiho byla trať příliš krátká, dlouhou dobu se držel v polovině startovního pole, ale nakonec doběhl pátý (čtvrtý Orel a 8 bodů). Potom si ještě zaběhl závod s dorostenci na 2300 m, který zvládl v parádním čase 10:19.

Pak se na start 700 m postavila Monča Trojancová. Závod rozběhla trošku pomaleji, ale v kopci začala nechávat soupeřky za sebou a do cíle se dostala na skvělém 2.místě (druhý Orel a 10 bodů).

Nakonec startovaly ve starších žákyních Ivetka Trojancová a Míša Škařoupková na trati 2300 m. Přesto, že to byla trať dlouhá a náročná, se s tím vypořádaly výborně. Ivetka skončila těsně pod stupni vítězů, na 4.místě (druhý Orel a 10 bodů) a Míša si vybojovala místo 8 (třetí Orel a 9 bodů).

V hlavním závodu na 6,8 km hájili barvy Orla Vyškov dva běžci – Zdeněk Provazník a Pepa Zálešák. Na krásné a technické trati plné výběhů a seběhů si Pepa  mezi českou vrchařskou elitou vybojoval krásné páté místo v kategorii M50 (první Orel a 12 bodů). Zdeněk opět prohrál svůj minisouboj se Šárkou Horákovou (ale už to bylo blízko ) a stačilo to na 18. místo v kategorii M40 (první Orel a 12 bodů).

Do Úpice jsme si přijeli pro krásných 92 bodů pro jednotu Orel Vyškov.

DSCN6394.jpg

JEDOVNICE. I nedaleko od Vyškova do Jedovnic se vypravila rodina Tomanova, Jabůrkova a Černých a rodina Vlachových. Sice malá skupinka orlíků, ale proběhnutí u nedalekého rybníka určitě nelitovali. A mně udělali radost. Závodit by orlíci měli. Alespoň my trenéři víme, jak na tom jsou.

1.místo – Stela Tomanová
3.místo – Ester Vlachová
4.místo – David Jabůrek,  Lenka Tomanová
5.místo – Dominik Černý
9. místo – Igor Toman
12.místo – Maja Tomanová
22. místo – Radim Jabůrek
39. místo – Roman Weiter

 

Blahopřeji!!!!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Výsledky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s