Trénink s třešinkou

DSC_0102.jpg

Jedno pondělní dopoledne jsem si dala chodecký trénink. Rozklusání do parku, rozcvička a pak kruhové úseky kolem oranžového hřiště. Dělám to tak dost často. Jeden den mi trénink přinesl milý zážitek. Třešinku na dortu.
Na oranžovém
hřišti si hrála skupinka dětí z mateřské školy. Když mě viděly, jak rychlou chůzi kroužím kolem nich, sledovaly mě děti i dvě učitelky. Jedna učitelka se je zeptala:
„ děti co myslíte, jaký sport ta paní dělá?“ Děti tiše koukaly a pak se z hloučku ozvalo:
„To je orlík“ odpověděl asi pětiletý chlapeček. Všichni se smáli. I já. To, že nevěděl, co je to sportovní chůze, to mě nepřekvapilo, ale to, že jsem orlík, to ano.

Ano, ve Vyškově má „ORLÍK“ už jméno. A orlíci se dostávají do sportovního světa. Znají je podle žlutých dresů, podle výkonu a úspěchů. I podle druhu sportu, který děláme. A sportovní chůze k tomu patří. Jsem pyšná na to, že náš oddíl tuto atletickou disciplínu trénuje, že máme talentované orlíky.

Tabulka výkonů našich chodců zde: 2018CHT-2-2

Přesto bych chtěla něco sdělit našim chodcům. Na webových stránkach.www.ceskachuze.cz, MUDr. Petr. Brandejský vyhodnotil M-ČR žactva slovy:  „V atletice se slovy nevítězí, při závodech rozhoduje výkon. To znamená přinášet oběti (trénink, životospráva včetně stravy, škola, omezená zábava apod.) pro naši disciplínu a dělat chůzi s nadšením a srdcem.“

Já jako trenérka se nebojím mít velké sportovní sny, ale vy moji svěřenci je musíte mít taky. Sny = vaše úspěchy. Úspěch je o práci, odhodlání a prioritách!  Trenér i závodník musí hledat cestu. Důvodů a omluv, proč to nejde a nepůjde, najdeme vždy dost, ale tudy cesta nevede. Když něco opravdu chci, zařídím si věci okolo tak, aby to šlo.

„ZÁVODNÍK musí přijmout fakt, že být průměrný, není normální!“
                                                                                    šéftrenér chůze Ivo Piták

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s