Rok s rokem se sešel

Před rokem to byla sobota 17. září, tento rok to byla sobota 23. září. Tenkrát to byla cesta daleko do Jablonce, teď to bylo blíž, a to do Břeclavi, kde se konalo Mistrovství ČR žactva na dráze. Jak tehdy, tak i teď mladé sportovce vítalo nevlídné deštivé a chladné počasí. Z Orel jednota Vyškov – atletika se na toto mistrovství nominovaly dvě naše naděje v chůzi na 3000 m: Leona Hanulíková a Tereza Račanská. Naše holky jsem doprovázela já v roli trenérky, maminka Lei a rodiče Terky se sestrou. A právě jí jsem se zeptala, co to pro ni znamená, dívat se na sestru, která dostala šanci startovat na republice. „No, pro mě je to velký zážitek a jsem na Terku moc pyšná“ odpověděla.

IMG_20170923_182437_AO_HDR.jpg
Obě holky už byly zkušené a i přes nepřízeň počasí se šly rozcvičit. Při rozcvičení byly holky v pohodě a schovávaly napětí, které pociťovaly před startem. Naše dohoda byla skromná: užít si to a vylepšit svoje osobní rekordy. Po rozcvičení se šly připravit do svolávatelny, kde měly možnost okoukávat svoje soupeřky. My jsme se rozdělili a šli holky povzbuzovat na dvě strany.
Se zpožděním jsme viděli na velikánské obrazovce startéra, jak odstartoval 18 chodkyň do tempa s předpisovou chodeckou technikou, které měly 7,5x kroužit po atletickém tartanovém oválu. Musely si hlídat techniku, aby v ostražitých očích rozhodčích nebyl důvod k udělení terčíku nebo diskvalifikaci. Lea se snažila zachytit tempo svých soupeřek, Terka se rozhodla, že půjde z poslední pozice. Šly pěkně, čistě. Já se trochu lekla odvahy Ley a naopak Terce jsem věřila, že pomaloučku bude předbíhat soupeřky. Ale i trenérka se může mýlit. Lea mě moc mile překvapila, svoje tempo vydržela, v posledním kole i zrychlila a vyneslo jí to pěkný osobní rekord na dráze, a to 18. 36 min., a tak si vychodila 11. místo v republice. Terka se trápila. Tempo, které udávaly soupeřky bylo tentokrát nad její síly a do cíle došla na 15. místě (tři chodkyně byly se Slovenska a ty se do republiky ČR nepočítají). Nevadí, Terko, příště to bude lepší. Každý má nárok i na neúspěch a Terka si ho vybrala teď. Holky, jdeme dál!

IMG_20170923_181927_HDR

Patří vám poděkováním za reprezentaci na Mistrovství ČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized, Výsledky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Rok s rokem se sešel

  1. Petr Holoch napsal:

    Ahoj, vím, že z pozice neatleta to vidím jinak, ale myslím, že i neúspěch na Mistrovství republiky je obrovský úspěch. Velké gratulace oběma.
    Petr Holoch

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s